23 de març 2011
VISITA FALLERA MAJOR DE VALÈNCIA 2011
20 de març 2011
FALLES DE MONTSERRAT 2011
PROGRAMA D’ACTES SETMANA FALLERA 2011
FALLA DE MONTSERRAT
DIMECRES DIA 23 DE MARÇ: DIA DE LA PLANTADA
A les 8 del matí, eixida de camions i fallers al taller de Paco López per a dur el monuments fallers.
A les 10 del matí, esmorzar i preparació de la plantada de les falles.
A les 15 hores, al casal faller, paella per a tos els plantadors i ajudants; a continuació, plantada de les falles.
A les 21 hores, sopar d'entrepà per a la comissió infantil.
A les 22 hores, SOPAR DE LA PLANTADA, amb fesols i naps amb embotit, i després acabarem de plantar la falla.
DIJOUS DIA 24 DE MARÇ: DIA DEL FALLER
A les 10 del matí, al casal faller, esmorzar, i després acabar de col·locar la gespa i les tanques.
A les 13:30 hores dinar al casal faller, es prega que us apunteu i recolliu el tiquet al casal.
A les 22 hores sopar d'entrepà, lliurament d'insígnies i després GRAN REVETLA CASALERA PER ALS FALLERS I FALLERES.
DIVENDRES DIA 25 DE MARÇ: DIA DEDICAT A LA COMISSIÓ INFANTIL
A les 8 de matí, DESPERTÀ INFANTIL, per tot el poble acompanyada per la banda de música.
A les 10 del matí, esmorzar d’entrepà.
A les 11 del matí, a la plaça Cervantes, PARC MÒBIL per a tota la Comissió Infantil.
A les 14 hores, paella per als xiquets i xiquetes de la Comissió Infantil.
A les 19 hores, CERCAVILA per tota la població acompanyada per la banda de música i al finalitzar lliurament del PREMI AJUNTAMENT.
A les 21 hores, sopar d'entrepà per a la Comissió Infantil.
A les 22 hores, sopar d’entrepà per a tota la Comissió Major.
A les 00:30 hores, GRAN BUNYOLADA I XOCOLATADA per a tots els veïns, abonats, fallers d’honor i entitats col·laboradores. També degustarem la mistela del nostre poble, obsequi de la Societat Cooperativa Agrícola de Montserrat. Al mateix temps, a la plaça de Cervantes, hi haurà GRAN REVETLA FALLERA a càrrec d'una gran orquestra.
DISSABTE DIA 26 DE MARÇ.
A les 10 del matí, esmorzar d'entrepà.
A les 12 del migdia, CERCAVILA acompanyada per la banda de música.
A les 18:30 hores, concentració al casal faller de tots el fallers i falleres i les comissions invitades.
A les 19 hores, OFRENA DE FLORS A LA MARE DE DÉU DELS DESEMPARATS.
A les 22 hores, sopar d'entrepà per a tota la Comissió.
A la 1 de la matinada, GRAN NIT DEL FOC a càrrec de la Pirotècnia Caballer.
A continuació, a la plaça Cervantes GRAN REVETLA FALLERA a càrrec d’una gran orquestra.
DIUMENGE DIA 27 DE MARÇ: DIA DE SANT JOSEP.
A les 9:30 del matí, esmorzar d'entrepà.
A les 12 del migdia, MISSA EN HONOR A SANT JOSEP, cantada pel COR SIUM de Montserrat.
A les 13 hores, CERCAVILA acompanyada per la banda de música
A les 14 hores, GRAN MASCLETADA a càrrec de la Pirotècnia Caballer, i en acabar, al casal faller, VI D'HONOR per a tota la Comissió.
A les 18:30 hores, CERCAVILA D'HUMOR FALLER.
A les 22 hores, CREMÀ DE LA FALLA INFANTIL. A continuació soparem d'entrepà al casal faller.
A les 00:30 hores, CREMÀ DE LA FALLA GRAN a càrrec de la Pirotècnia Caballer.
En acabar brindis per als que hagen aguantat tota la setmana i encara tinguen ganes de festa, per a començar l'exercici faller 2011-2012.
VOS ESPEREM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
04 de març 2011
PROGRAMA DE FESTEJOS - FALLES DE VALÈNCIA 2011
DÍA 4 DE MARZO (Viernes)
A las 14:00 horas
MASCLETÀ PIROTECNIA CABALLER FX
A las 21 horas
GALA DEL DEPORTE, Devesa Gardens.
DÍA 5 DE MARZO (Sábado)
A las 11:00 horas
Fiesta Infantil en el. Parque de Bomberos de la Avda. de la Plata. MASCLETA MARTI.
A las 14:00 horas
MASCLETÀ MARIA ANGUSTIAS
A las 18:00 horas
Gran "Mascletà" Aérea Napolitana en la Playa de las Arena, entre el Balneario de las Arenas y la Posta Sanitaria de la Cruz Roj, a cargo de la PIROTECNIA ROMUALDO PARENTE de Italia.
A las 22:30 horas
CABALGATA DEL NINOT. Mascletà de color EL PORTUGUES.
DÍA 6 DE MARZO (Domingo)
A las 11:00 horas
En la Plaza del Carmen, Concurso del "Cant de L'Estoreta. MASCLETA MINIATURA CABALLER.
A las 14:00 horas
MASCLETÀ GORI
A las 17:30 horas
CABALGATA DEL NINOT INFANTIL. Mascletà de color GORI.
DÍA 7 DE MARZO (Lunes)
A las 14:00 horas
MASCLETÀ BENLLOCH
DÍA 8 DE MARZO (Martes)
A las 11:00 horas
En el Parque de Bomberos de la Avda. de la Plata, celebración de la Festividad del Patrón. Mascletà HNOS CABALLER.
A las 14:00 horas
MASCLETÀ MARTÍ
A las 18:00 horas
En el Acuartelamiento de las Fuerzas Armadas de San Juan de la Ribera, Homenaje de las Fuerzas Armadas a las Falleras Mayores de Valencia y sus Cortes de Honor.
DÍA 9 DE MARZO (Miércoles)
A las 14:00 horas
MASCLETÀ ZARZOSO
DÍA 10 DE MARZO (Jueves)
A las 12 horas
En la plaza del Ayuntamiento, salida XLI Ronda Fallera de coches de L'Antigor, Trofeo su Majestad el Rey
A las 14:00 horas
MASCLETÀ BORREDA
DÍA 11 DE MARZO (Viernes)
A las 14:00 horas
MASCLETÀ TOMAS
DÍA 12 DE MARZO (Sábado)
A las 14:00 horas
MASCLETÀ HNOS. CABALLER
A las 23:00 horas
CABALGATA FOLKLORICA. Mascletà de colores BENLLOCH
DÍA 13 DE MARZO (Domingo)
A las 14:00 horas
MASCLETÀ PIROFANTASIA
DÍA 14 DE MARZO (Lunes)
A las 14:00 horas
MASCLETÀ EL PORTUGUES
A las 15:00 horas
Clausura de la Exposición del "NINOT INFANTIL", la recogida de ninots será a partir de las 18:00 horas.
A las 08:00 horas
Plantà de todas las Fallas Infantiles.
DÍA 15 DE MARZO (Martes)
A las 14:00 horas
MASCLETÀ VALENCIANA
A las 18:00 horas
Clausura de la Exposición del "NINOT".
A las 00:00 horas
CASTILLO DE FUEGOS ARTIFICIALES, PIROTECNIA TURIS.
DÍA 16 DE MARZO (Miércoles)
A las 08:00 horas
Plantà de todas las Fallas.
A las 14:00 horas
MASCLETÀ TURIS
A las 16:30 horas
Reparto de Premios obtenidos por las Fallas Infantiles en las diferentes Secciones, así como, de Presentaciones, Belenes, Cabalgata del Ninot Infantil y Llibrets de Fallas.
A las 1:00 horas
CASTILLO DE FUEGOS ARTIFICIALES, PIROTECNIA FOCS D'ARTIFICI EUROPLÁ.
DÍA 17 DE MARZO (Jueves)
A las 09:30 horas
Reparto de premios obtenidos por las Fallas en las diferentes Secciones, así como, por los conceptos Cabalgata del Ninot, Concurso de Calles Adornadas e Iluminadas, de Presentaciones y de Llibrets de Fallas.
A las 14:00 horas
MASCLETÀ FOCS D'ARTIFICI EUROPLA
OFRENDA DE FLORES A LA VIRGEN DE LOS DESAMPARADOS, con el siguiente orden y horarios:
A las 18:00 horas
En el cauce del Río Turia, frente a las Torres de Serranos, la Escuela de Aerostación de Valencia, realizará una exhibición aerostática y dará el bautismo del aire a la Fallera Mayor de Valencia y su Corte de Honor.
DÍA 18 DE MARZO (Viernes)
A las 11:00 horas
Homenaje al poeta Maximiliano Thous. Traca PIROTECNIA VALENCIANA.
A las 12:00 horas
Homenaje al Maestro Serrano. MASCLETA PIROTECNIA VALENCIANA.
A las 14:00 horas
MASCLETÀ CABALLER
OFRENDA DE FLORES A LA VIRGEN DE LOS DESAMPARADOS, con el siguiente orden y horarios:
A las 18:00 horas
En el cauce del Río Turia, frente a las Torres de Serranos, la Escuela de Aerostación de Valencia, realizará una exhibición aerostática y dará el bautismo del aire a la Fallera Mayor Infantil de Valencia y su Corte de Honor.A las 1:30 horas
"NIT DE FOC", PIROTECNIA RICARDO CABALLER .
DÍA 19 DE MARZO (Sábado)
A las 11:00 horas
En el Puente de San José, Las Falleras Mayores de Valencia y sus Cortes de Honor harán una Ofrenda de Flores ante la imagen del Patriarca.
A las 12:00 horas
Misa Solemne en Honor del Patriarca San José en la Catedral de Valencia.
A las 14:00 horas
MASCLETÀ RICARDO CABALLER
A las 19:00 horas
CABALGATA DEL FUEGO.
A las 22:00 horas
CREMÀ de las Fallas Infantiles.
A las 22:30 horas
CREMÀ de la Falla Infantil que haya obtenido el Primer Premios de la Sección Especial.
A las 23:00 horas
CREMÀ de la Falla Infantil de la Plaza del Ayuntamiento.
A las 00:30 horas
CREMÀ de la Falla que haya obtenido el Primer Premio de la Sección Especial.
A las 01:00 horas
RAMILLETE DE FUEGOS AÉREOS en la Plaza del Ayuntamiento y CREMÀ de la Falla, PIROTECNIA RICASA.
A las 00:00 horas
CREMÀ de todas las Fallas de Valencia.
A las 1:30 horas
"NIT DE FOC", PIROTECNIA RICARDO CABALLER .
A las 1:00 horas
CASTILLO DE FUEGOS ARTIFICIALES, PIROTECNIA CABALLER.